fbpx

Dneska půjdeme do nitra. Do nitra holky, která možná není jediná, a její strachy jsou třeba trochu podobný, jako ty vaše. v 17 bodech nastiňuje, jaké strachy se můžou schovávat v jedné mysli ženy s poruchou plodnosti.

1. Budu jiná

Verdikt: Jiný jsme tak, jak svou jinakost silně vnímáme. Každý má ve své podstatě nějakou černou skříňku, jen o tom ještě třeba nemá sílu mluvit. Ps. Až když se ovečka trhne z davu, je konečně svobodná a může se lépe poznat.

2. Už nebudu pro nikoho sexy

Puberta plná výstřihů a podpatků mluví za vše. Prostě chcete být pěkná, sexy. Svou diagnozu překrýváte “pravým opakem” – naučená, že taková má žena být. Upozadit své pohodlí bez makeupu a tepláků na úkor pohledů lovících dravců. Verdikt: Není to tak horké. Vlastně to je úplná blbost. Mužská dovednost věci od sebe oddělovat nebo je vůbec neřešit je v tomto bodě dost výhodná – nic se tím nezměnilo. Ps. Člověk se od zvířat liší tím, že má možnost volby a rozum, nejen pudy.

3. Zmizí mi moje ženská podstata

“Co dělá ženu ženou a jaký je rozdíl mezi pohlavími?” Tento vzorec má mnoho z nás z hodin biologie. Verdikt: Ženská podstata není pouze o dětech nebo bujných tvarech. Z mnoha věci je to třeba jiný způsob myšlení, smysl pro detail, intuici, vnímání a empatii.

4. Klesne moje hodnota u lidí, na kterých mi záleží 

Nejbližší rodina. Nejlepší a zároveň nejkomplikovanější seskupení různých i podobných charakterů, který máme dané pokrevním poutem. Verdikt: Neklesnete. Jen možná budou hledat chybu v sobě samých a chvíli jim potrvá tuhle informaci strávit. To už je cesta jejich vlastní a ne vaše.

5. Budu v okolí známých vzbuzovat senzaci

S tím asi nic neuděláme, ale můžeme se rozhodnout, že se nás to prostě netýká. Lidé mají od přírody senzace rádi, (mnohdy) ty negativní a často nedisponují emoční inteligencí. Tady často pomáhá černý humor. Verdikt: “Vítězové” jsou v životě často doprovázeni slabými utahovači.

6. Lidé si ze mě budou utahovat a já to nezvládnu

Viz bod 5. Sebereflexe a umění si ze sebe udělat srandu je povznášející, ne-li léčivá. Do takového bodu je ale třeba dozrát.

7. Děti fakt mít jednou nebudu, až je budu chtít

Verdikt: Tenhle strach je asi nejděsivější. Verdikt: Pracovat na lepším myšlení způsobem, který je mi blízký (joga, sport, knihy s pozitivním laděním, nestýkat se tolik s lidma, co mě štvou, péče o sebe, meditace..)

8. Budu se muset rozejít s partnerem, aby mohl mít děti s někým jiným

Tak to udělala i Emma Slade v knize Volnost. Verdikt: Partner je svobodný člověk a toto rozhodnutí je na něm.

9. Budu rozhozená díky hormonům – nepřiměřené nálady, okolí, deprese, úzkost

Verdikt: Viz bod 7, změna myšlení. Hormony dokážou všelicos, včetně ovlivnění nálad a procesů v celym těle. Verdikt: Mluvit! Připravit na nálady i ostatní a vysvětlit situaci, až se budou divit, kdo vám vyměnil celou osobnost, psychoterapie nebo psychiatrie. Ps.: Tady trochu přeháním, na každého to působí jinak.

10. Negativní názory anonymů a neznámých lidí

Komentátoři na Facebooku, Novinkách, nebo dokonce paní v obchodě. Verdikt: Tomu se vyhnout nedá, vy to ale nemusíte číst a věnovat tomu pozornost. Paní popřát a přát jí lepší empatii.

11. Romantický sex nahradí plánovaný sex jako hodinky

Viz bod 7 změna myšlení. Verdikt: I když o tom všude čtete, vás se to týkat nemusí. Jste originál.

12. Ustrnu v jednom bodě, v depresi

Verdikt: Všechno chce čas a nic není navždy. Život je hrozně proměnlivý! Naštěstí.

13. Ženy mě budou vnímat jinak

Verdikt: Obklopit se ženami, které jsou natolik silný, aby vás jinak nevnímali.

14. Starší generace a jejich názory

“Ta vaše generace je celá nějaká jiná, my už ve vašich letech dávno měli 200. dítě” Verdikt: Žádný člověk by neměl soudit generaci, ve které se sám nenarodil. Na 100 % by na tom byl totiž stejně jako jeho vrstevníci.

15. Komplikace a nevratné následky hormonů, operací, chybou mojí nebo lékařů

Viz bod 7. Změna myšlení. Verdikt: Všechno, co je pro mě výzva bude nakonec v pořádku.

16. Budu sama

Verdikt: Každý je nakonec sám. A sám se také z věci dostává – je to jeho rozhodnutí.

17. Budu považována za něco, co nejsem

Verdikt: Lidé často zrcadlí svůj charakter do druhých. Jste pouze to, za co se považujete. Nikdo nemá právo soudit vás, protože není ve vaší situaci (a na kterou by třeba neměl tolik síly).

 

Chcete více článků, které vznikají v našem volném čase? Osvětu neplodnosti a naší neziskovku můžete podpořit na serveru darujme.cz  

Růžové pírko jako znak Indiánek

Leave a Reply