Cíle projektu
  • Osvěta všech generací
  • Sdílení zkušeností a příběhů
  • Dodávání odvahy a sounáležitosti
  • Lov informací od přírodních cest po lékaře
  • Otevírání dalších “tabu” témat, otázky ženství a mateřství, rolí a vzorců
  • Otevřít téma plodnosti, pcos, endometriózy, předčasné menopauzy, hormonální nerovnováhy
  • První veřejné zázemí pro indiánky, sdílení zkušenosti, radosti, inspirace i pomoc, setkání a možnost sebevyjádření tam, kde se o tom mluví
O projektu

Jak to všechno začalo?

Poprvý to byl pocit: "Proč pcos ve 21. století nikdo nezná? Proč se o tom nemluví, když se všechno zachraňuje? Kdo zachrání lidstvo, aby vůbec bylo?"
A pokračovalo to na facebooku: “Mám pcos. Chci s tím něco udělat, nikde se o tom nemluví a možná by mělo. Kdo jde do toho?”
No a pak napsala Kája. A naše první setkání bylo jako vystřižený z filmu.
Horkej letní den a rozpálený ulice centra Prahy. Přípravy na demonstraci a všude kolem zrychlený svět a chaos tohoto století. Co vám budem. Upřímně. Celý to střetnutí s Kájou byla jedna velká intuice. Potkáte občas někoho v životě, a hned víte, že to bude velký. A bylo! Vrhly jsme se okamžitě a bezhlavě do práce jedna s druhou, aniž bychom se víc znaly. Naše cíle se potkaly. Viselo to ve vzduchu už dlouho a my tak nějak věděly, že to je "ono".
Během dvou měsíců jsme společnými silami vytvořily tento web, dotazník s databází, napsaly články a všechno šlo až překvapivě snadno. Protože indiánky jednoduše vychází z nás a kdybychom na něco podobnýho narazily před lety, naše životy mohly bejt.. Možná o něco lepší.

O projektu

Proč jsme vytvořily indiánky?

Protože se o tom nemluví a mělo by. A když jo, tak se straší - a nebo šeptá. Protože "Co by lidi..."
Jo, je to intimní. Jako každý syndrom a onemocnění. Pojí se s tím předsudky a study, ovlivňuje to životní osudy. Souvisí to s depresí a úzkostí, rolí oběti. Pojí se s tím sebevzdělávání a vytrhávání zajetých stereotypů.
A náš cíl? Mluvit o plodnosti i neplodnosti, nebagatelizovat a podporovat. Setkávat se a sdílet všechny informace, který můžou pomoct, aby to usnadnilo googlování. Sdružovat odborníky i jiný indiánky a dát jim prostor pomoci na setkání, překládat články.
A proč Indiánky? Protože síla a příroda, protože ženství, protože první cesta za zdravím začíná u uvědomění, že jsi zdravá.
Věříme, že každá indiánka si pomůže sama - ale i vědomí toho, že není jediná v celym širym lese je ozdravující. Cest je mnoho a my to hledání chceme usnadnit - vám i sobě.

 

Projekt Indiánky – sběr dat a jejich následné zpracování pro pomoc jiným indiánkám

Proč tento projekt/dotazník? Protože v ČR je zoufale málo informací! A tak jsme si řekly.. Že je posbíráme. To, co nám i Vám pomáhá. Protože informace mohou pomoct ostatním indiánkám a my se nechceme ukrývat jen v neveřejných skupinách na Facebooku.