fbpx Skip to main content

Naši odborníci

 

MUDr. Katarína Lehnertová – Gynekoložka a IVF specialistika

Katarina studovala na Univerzitě Palackého v Olomouci, obor gynekologie a porodnictví se věnuje od roku 2013 s přestávkou z důvodu mateřské dovolené.
Momentálně pracuje 2 dny v týdnu ve FN Olomouc, 1 den se věnuje IVF na soukromé klinice a 1 den ambulantní gynekologii, kde je ovšem neplodnost také časté téma.
Zná příběhy mnohých žen, kolegyň, kamarádek, pacientek i ten svůj a postupně ji život přivedl k tomu, že je nutné dívat se na problémy komplexně, k vědomí, jak moc důležitá je práce s psychikou, stravou , životními návyky a že není jen cesta jediná a to prostřednictvím léků. A že v momentě, kdy se pacient opravdu rozhodne plně převzít zodpovědnost za své zdraví a nespoléhá plně na lékaře, v ten moment se můžou začít dít velké změny 🙂

 

Mgr. BcA. Tereza Jančíková – Psycholožka

Psychologii vystudovala na Masarykově univerzitě v Brně. Aktuálně pracuje v neziskovce s mladými lidmi, kteří procházejí krizí nebo zažívají duševní potíže. Mimo to v Indiánkách podporuje ženy při reprodukčních výzvách, s nimiž se v určité podobě sama setkala. K Indiánkám Terezu přivedla touha uskutečnit nápady, jak by šlo díky psychické podpoře podobnými situacemi proplout o něco víc „s hlavou nad hladinou“. Než na kmen narazila, s projektem na toto téma vyhrála soutěž Nápadem to začíná. Baterky jí dobíjí les, kontakt s vodou ve všech formách a skupenstvích, pohyb sytící tělo i duši a veselá i hluboká lidská setkání. Životem ráda putuje se svým mužem. Fandí odvaze (být sám sebou, byť někdy křehkým), soucitu a laskavosti (nejen k ostatním), svobodě (uvnitř i vně nás).

Tereza zastřešuje naše aktivity týkající se duševního zdraví a hledá a realizuje další možnosti, jak indiánský kmen povznést na duchu. 

 

MSc Monika Václavková – Psycholožka a Kognitivní Neurovědkyně

Vystudovala klinickou psychologii na Utrecht University v Nizozemsku a má zkušenosti s prací ve specializované psychiatrické nemocnici pro bipolární pacienty. V současné době pracuje jako vědecká konzultantka pro evropskou instituci a zároveň dokončuje své druhé magisterské studium spánkové medicíny na Oxford University ve Velké Británii. Kromě češtiny, mluví plynně španělsky, anglicky a holandsky. Monika se aktivně věnuje profesnímu rozvoji a absolvuje akreditované výcviky v kognitivně-behaviorální terapii (KBT) v Institutu Oddysea a Terapii přijetí a závazku (ACT) v ACT Institutu. Kromě toho se zúčastnila výcviku v Schematické terapii a krátkého školení CBT-I pro problémy se spánkem na Oxford University.

Její odborné zkušenosti zahrnují poskytování psychologické podpory ženám, které zažily dobrovolný nebo samovolný potrat, s velkým zájmem o ženské zdraví a psychosomatické problémy.  Zajímá se o transdiagnostické a interdisciplinární zdravotní otázky a jejich mnohasměrný vliv na duševní zdraví žen, jejich partnerů/partnerek a celé komunity.

Monika odpočívá a dobíjí energii na společenských akcí, při sportu, běhání, turistice, kempování a cvičení Vinyasa jógy, kterou nejen cvičí, ale je její certifikovanou instruktorkou. Připojila se k Indiankám, aby podpořila online a offline setkání, nabídla své psychologické znalosti a překlad nedávných vědeckých poznatků v této oblasti duševní péče.

 

Mgr. Kristýna Zezulová – Neurofyzioložka

Kristýna vystudovala molekulární biologii, biochemii a neurofyziologii v Praze a fyziologii člověka na italské univerzitě v Padově. V rámci Akademie věd ČR se podílela na primárním výzkumu neurodegenerace, nervových kmenových buněk a autofagie a své vzdělání doplnila certifikací v neuropsychofyziologii. Kristýna je centrální součástí projektu Systers.bio, který se specializuje na ženský biohacking. 

Působí jako tvůrkyně obsahu, konzultantka optimalizace zdraví a lektorka na webinářích, akcích a ženských kempech a je spoluzakladatelkou a lektorkou Akademie ženského biohackingu. Prostřednictvím svých dobrodružství v divočině, vědeckých a domácích experimentů a vlastních zdravotních problémů (včetně autoimunitní hypotyreózy, nervového vyhoření, traumatu a dysregulace osy HPA) doprovází ženy na jejich vlastních cestách k harmonii a zdraví v teorii i praxi.

 

Klára Antonová Fischleinová – Koučka a zakladatelka Vypni hlavu 

Klára provází ženy v náročných obdobích na cestě za miminkem k větší psychické pohodě. Díky kombinaci osobní zkušenosti a průběžného vzdělávání v oblasti psychologie, koučování a seberozvoje si vytvořila unikátní přístup, který má ověřený nejen na sobě samotné, ale také na desítkách spokojených klientek, které díky němu lépe zvládají překonat ztrátu miminka, období snahy otěhotnět i stres / strachy v těhotenství.