fbpx Skip to main content

1. Angelina Jolie

Angelina Jolie v novém filmu Eternals i na svůdných fotografiích

Věděli jste, že Angelina Jolie, matka šesti dětí, nikdy netoužila po mateřství? Názor změnila až po své cestě do Kambodži, kde se setkala s místními dětmi. Odtud si v roce 2002 adoptovala prvního syna Maddoxe. S Bradem Pittem si pak ještě osvojili etiopskou holčičku Zaharu a vietnamského chlapce Paxe. V roce 2006 se hvězdnému páru narodila první biologická dcera Shiloh, o dva roky později ještě přibyla dvojčata Knox a Vivienne.

2. Madonna

Madonna si v 62 letech nechala udělat své první tetování - Novinky

Královna popu je další slavnou rekordmankou v počtu adoptovaných dětí. Dohromady má šest dětí, vlastní je dcera Lourdes a syn Rocco. Madonna poprvé adoptovala syna Davida z malawijského sirotčince v roce 2008, odkud si o rok později přivezla i dceru Mercy. V roce 2017 se ve svých 58 letech znovu rozhodla pro adopci, tentokrát dvojčat Esther a Stelly, které pochází ze stejného afrického státu. Madonna se netají tím, že její cesta k adopci nebyla vůbec jednoduchá a než jí děti připadly do péče, šlo o zdlouhavý proces.

3. Ewan McGregor

Filmové osobnosti #6: Ewan McGregor

Hlavní hrdina Hvězdných válek Ewan McGregor se v roce 2006 se svou tehdejší manželkou Eve Mavrakis rozhodl pro adopci mongolské holčičky. Před tím podnikl na motorce cestu kolem světa a filmovému Obi-Wanu Kenobimu učarovalo právě Mongolsko, kde se setkal s místními sirotky. Adoptovaná dívka má ještě sourozence Claru a Esther, které se narodily přirozeně.

4. Sharon Stone

Actress Sharon Stone blocked from dating app Bumble - BBC News

Sexsymbol Sharon Stone z filmu Základní instinkt prodělala kvůli svému autoimunitnímu onemocnění devět potratů. Na cestě k vytouženému potomku se nevzdala a dnes má díky adopci Roana, Lairda a Quinna. Nejstaršího syna Roana adoptovala ještě v manželství s Philem Bronsteinem a po rozvodu s ním se o něj musela soudit. Dnes je za své tři syny vděčná a v jejích 65 letech jí prý pomáhají překonat vrásky ze stárnutí.

5. Charlize Theron

Charlize Theron Will Never 'Gain 40 Pounds' for a Role Again After 'Tully'

Herečka a modelka Charlize Theron, kterou můžete znát z oscarového filmu Zrůda, je  svobodnou adoptivní matkou dvou černošských dětí –⁠ syna Jacksona a dcery Augusty. S adopcí Charlize pomáhala vlastní matka, která jí podporovala v přesvědčení poskytnout domov opuštěným dětem.

6. Hugh Jackman

Hugh Jackman Net Worth (2023) From Wolverine, Music Man - Parade:  Entertainment, Recipes, Health, Life, Holidays

„Wolverin“ Hugh Jackman žije se svou o 14 let starší manželkou Deborrou Lee Furnessovou. Vždy toužili po dítěti, podstoupili umělé oplodnění, ale Deborra dvakrát potratila. Rozhodli se tedy pro adopci a své dvě adoptované děti, syna Oscara a dceru Avu, vychovávají jako vlastní.

7. Sandra Bullock

Sandra Bullock on Hollywood Sexism, Her Career Worst Experience

Na vysněné dítě čekala se svým manželem Jessem Jamesem 4 roky, ale kvůli opakované nevěře z jeho strany, jim soud nechtěl dítě svěřit do péče. Sandra se rozhodla pro rozvod a v roce 2010 úspěšně adoptovala syna Louise z New Orleansu. O pět let později v Louisianě ještě adoptovala dceru Lailu. Obě děti vychovávala s přítelem Bryanem Randallem, který v srpnu tohoto roku zemřel na amyotrofickou laterální sklerózu.

8. Nicole Kidman

Nicole Kidman is a great actress and just a beauty - Pakhotin

Hvězdní Nicole Kidman a Tom Cruise chtěli vždy mít vlastní děti. Nikdy se jim ale nepoštěstilo, Nicole prodělala mimoděložní těhotenství a potrat. Šance na početí byla mizivá, a tak pár v roce 1992 a 1995 adoptoval dceru Isabellu a syna Connora. Po rozvodu s Tomem zjistila Nicol, že nakonec přirozeně ve svých 40 letech otěhotněla s country hudebníkem Keithem Urbanem. Narodila se dcera Sunday Rose a o dva roky později následovala dcera Faith Margaret, u které se pár rozhodl pro náhradní matku.

9. Calista Flockhart

Harrison Ford and Calista Flockhart Relationship Timeline, Love Story

Legendární představitel Indiany Jonese Harrison Ford, se kterým žije herečka Calista Flockhart, má sice za sebou dvě manželství, ze kterých se narodily čtyři děti, spolu s Calistou se jim to ale nikdy přirozeně nepovedlo. V roce 2011 se proto rozhodli adoptovat syna Liama, a tak se filmové představitelce Ally McBeal splnil dlouhodletý sen o vlastním dítěti.

10. Hana Čížková

Jitka Asterová a Hana Čížková – Cysnews

Herečka, kterou můžete znát z Troškových Kameňáků, má vlastního syna Honzu, ale toužila po druhém dítěti. S manželem Janem Fialou se rozhodli pro pěstounskou péči tehdy devítileté Jany. Hanin manžel však předčasně zemřel a čtyřicetiletá Hana zůstala na výchovu obou dětí sama. Nelituje a dnes je z malé dcery Janičky zpěvačka Yanna.

11. Veronika Žilková

16.10.1961 se narodila Veronika Žilková | Ženy s.r.o.

Rodina kolem herečky Veroniky Žilkové je opravdu velká. Dohromady má šest dětí – kromě vlastní Agáty, Cyrila, Vincenta a Kordulky, ještě adoptovala z dětského domova sourozence Markétu a Honzu. Adopce měla být poděkováním osudu za syna Cyrila, který se narodil s vrozenou brániční kýlou, ale jako dítě přežil.

12. Lucie Benešová

Jsem jasný „vanista“, říká herečka Lucie Benešová | Inspirace Essente.cz

Herečka Lucie Benešová s manželem Tomášem Matonohou mají dnes již dospělé čtyři děti –⁠ Luciána, Štěpána, Laru a Sáru. Právě Sáru dostali před lety do pěstounské péče a podle Lucie šlo o nejlepší rozhodnutí. Nic se na jejich vztahu s dcerou nezměnilo ani po tom, co se Sára setkala se svými biologickými rodiči.

13. Alice Nellis

Lidé bučeli. Někteří volali bravo, jiní tleskali, popisuje premiéru Prodané  nevěsty režisérka Alice Nellis • mujRozhlas

Podle známé české režisérky je adopce naprostou přirozenou věcí, jak se člověk může stát rodičem. Své zážitky na téma adopce ztvárnila například ve snímku Mamas&Papas. Se svým manželem Matějem Cibulkou vychovává adoptovanou Ellu a Olivera, později se jim narodil i vlastní syn František.

14. Miroslav Donutil

Miroslav Donutil by chtěl žít za první republiky. „Když se lidé něčeho  dopustili, tak to taky poznali,“ vysvětluje | Radiožurnál

Známý český herec je sice otcem dvou synů, Tomáše a Martina, ale se svou manželkou Zuzanou se stal na dálku adoptivním rodičem dívenky z Afriky. Ve vzdělání podporuje Michelle z Keni, k níž manžele přivedla herecká kolegyně Simona Stašová, jež se dlouhodobě věnuje charitativní činnosti.

Zdroje:

https://www.buzzfeed.com/devinherenda/19-celebs-who-have-opened-up-about-adoption

https://www.marieclaire.com.au/celebrities-proudly-adopted-children

https://www.dama.cz/clanek/13-slavnych-hvezd-ktere-adoptovaly-deti

https://www.maminka.cz/clanek/lucie-benesova-adopce-sary-bylo-to-nejlepsi-rozhodnuti

https://t.tyden.cz/rubriky/celebrity/vime-prvni-miroslav-donutil-adoptoval-dite_517232.html

https://www.prozeny.cz/clanek/alice-nellis-o-tom-proc-ji-adopce-prisla-zcela-prirozena-o-zneucteni-narodniho-klenotu-i-odpusteni-82287

https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy/veronika-zilkova-melichar-se-radeji-nemel-narodit.A080116_092159_ona_ony_jup

Leave a Reply