fbpx Skip to main content

Ráda byste si přečetla o tipech, jak zvládnout IVF, nebo hledáte alternativní cestu ke své hormonální rovnováze? Přinášíme vám přehled knih, které doporučujeme ke čtení každé Indiánce.

Monika Baudišová – Bezdětná

Smutek, bezmoc, vztek, černý humor, naděje, sblížení. To vše naleznete v unikátním komiksu o neplodnosti, který sepsala a ilustrovala grafická designérka Monika Baudišová. Jak sama autorka uvádí: „Kniha je pro neplodné, aby se necítili sami. A pro plodné, aby si to dokázali alespoň trochu představit.“ Na českém trhu je tento ilustrovaný příběh prvním a jediným podobným. Navíc je to komiks, u kterého budete mít pocit, že vám opravdu někdo rozumí, nejste v tom sami a sdílíte své starosti s osobou, kterou potkalo to samé. Vzbudí ve vás přímočaré ilustrace rozpaky, nebo vás pobaví? Jednoznačně vás čeká množství emocí vyjádřených ve strohých větách, které vzdělají, rozbrečí i zahřejí u srdce. Knihu navíc můžete zakoupit na našem e-shopu.

Helena Máslová – Plodnost

Kniha známé psychogynekoložky nesmí chybět ve vaší knihovničce. Provede vás komplexní problematikou neplodnosti, při čemž se soustředí na aktuální témata, která propojuje se zajímavými historickými souvislostmi. V knize naleznete mýty, legendy, pohanské zvyky, rozbory pohádek, obrazů, soch, nebo třeba Bible –⁠ to vše v souvislosti s ženským elementem a silou. Helena Máslová v druhé části knihy poukazuje na vliv současného zemědělství nebo farmacie na ženské zdraví a reprodukci. Celá kniha je doplněná svéraznými ilustracemi, zároveň je text psaný srozumitelné a na základě autorčiných fundovaných zkušeností z oboru gynekologie.

 

Radka Tomášková –⁠ Plodná vize: Příběhy mateřské touhy očima fyzioterapeutky

Máte děti? Chcete je? Nebo se cítíte plodní i bez nich? Všemi těmito otázkami vás na pozadí několika zajímavých příběhů žen i mužů provede kniha fyzioterapeutky, která je posbírala za svou praxi. Radka Tomášková vás ve své knize donutí k přemýšlení nad vším, co s touhou po dítěti souvisí –⁠ tedy tělem, sexualitou, komunikací a porozuměním v páru. Nebojí se diskutovat o problematice IVF a nevědomých příčinách neplodnosti, které mají původ v našem hektickém životním stylu. Svými komentáři navíc přispěli do knihy i některé osobnosti v oboru, jako například celostní a rehabilitační lékař Jan Hnízdil, nebo zakladatelka projektu Ženy ženám Alice Kirš. Také k zakoupení na e-shopu.

Nina Aderito – Jak na IVF: Vše o léčbě neplodnosti

Zajímáte se o IVF? Máte strach, co vás v centru asistované reprodukce čeká? Doporučujeme vám knihu Niny Aderito, která vás jako bývalá IVF koordinátorka provede cestou umělého oplodnění. Nečekejte ale pouze strohý a odborný text, kniha je psaná jednoduchým textem tak, jakoby k vám promlouvala vaše kamarádka. Naleznete zde také tipy na alternativní a přírodní léčbu neplodnosti. Nás v ní potěšil slovníček IVF zkratek, které vám ze začátku mohou poplést hlavu, a část k zamyšlení pro vaše partnera.

Caroline Fibæk & Stine Fürst – Hormony v harmonii

Hledáte praktickou knížku, která vám pomůže pochopit, jak ovlivňují hormony ženskou psychosomatiku? Tato krásně ilustrovaná a laskavá severská kniha, sepsaná gynekoložkou a bioložkou se specializací na naturopatii, určitě stojí za přečtení! Kniha obsahuje odborné informace, ale i rady, jak se stravovat, co pomáhá při zvýšené produkci, nebo naopak nedostatku určitého hormonu. Autorky se působivě, ale nenuceně snaží překlenout bariéry mezi klasickou a alternativní medicínou. V knize zpracovaly témata od PMS až po menopauzu. Nám se líbilo, že kniha čtenářkám dodává a vrací sebedůvěru. Nakonec nás v knize také zaujaly chutné recepty, které můžete vyzkoušet v kuchyni, a tak podpořit své ženství.

Anna Hogelandová –  Na dlouhé povídání

Tento román vás vtáhne do světa emocí, které vzejdou z toho, když si ženy odhalují svá tajemství. Jde o poutavý příběh psaný terapeutkou, která sama prožila potrat a která v něm zpracovává těžká témata kolem těhotenství. Autorka nás provází úzkou stezkou intimního ženského přátelství, sesterství, mateřství. Kniha vás nenechá chladnými, ale nakonec si z ní odnesete povzbuzení k ženské pospolitosti a naději.

Zdroje:

https://www.databazeknih.cz/

Leave a Reply