Zajímá vás, jaké trendy se v poslední době objevily v cestě za plodností? Přinášíme vám článek s přehledem těch nejzajímavějších pomůcek, které můžete využít i vy.

 
Digitální (r)evoluce v léčbě neplodnosti
 

Chytrá zařízení a technologie se staly nedílnou součástí našich životů. Kdo by řekl, že budou mít své zastoupení i v léčbě neplodnosti. Na západním trhu totiž začínáme slýchat o slibné budoucnosti přístrojů, které dokáží měřit ovulaci (jako u nás obvyklé bazální teploměry). V tomto případě se ale jedná o prsteny, jejichž software na základě sběru dat odhalí, kdy je nejlepší plodný den pro otěhotnění. Prsteny se zavedou do pochvy, kde analyzují tělesnou teplotu, data se pak odesílají do chytrého telefonu a vy tak jednoduše můžete sledovat konkrétní fáze svého cyklu.

Není prsten jako prsten
 

Existují však i první prsteny, které se nemusí do těla nijak zavádět. Fungují totiž na principu detekování změny srdeční frekvence a teploty kůže během dne. Při tom dokáží signalizovat nárůst luteinizačního hormonu (LH), který způsobuje ovulaci. Prsten tak snadno určí, kdy je nejvhodnější doba na snažení o početí potomka. Žena se navíc pomocí těchto chytrých prstenů sama učí porozumět tomu, jak funguje její cyklus a celkové hormonální změny v jejím těle.

Chytré vajíčko
 

Na principu měření hladiny cervikálního hlenu zase funguje ovulační vajíčko. Zařízení v pochvě snímá hladinu elektrolytů v cervikální tekutině ženy, aby detekovalo hormonální přechod z dominance estrogenu na progesteron v průběhu ovulace. Nutno podotknout, že tato zajímavá technologie se vyvíjí opravdu rychle – celý test chytrého vajíčka vám zabere pouze dvě minuty denně. A výsledky jsou více než příznivé: průměrně totiž uživatelky otěhotní do čtyř měsíců od začátku používání této smart vychytávky.

Nejen menstruační kalíšky
 

Kalíšky známe především jako menstruační pomůcky, které před pár lety zažily svůj boom a dodnes je řada z nás s oblibou využívá. Podobné kalíšky se ale používají už i na podporu početí. Výhodou je, že jde o snadný a nehormonální způsob, jak si mohou ženy samy pomoci k otěhotnění, a to zcela komfortně v pohodlí domova. Měkký silikonový kalíšek se zavede po milování a je navržen tak, aby vytlačil spermie směrem k děložnímu čípku. Čím více se jich tam dostane, tím se zvyšuje šance, že vyšší počet spermií poplave do dělohy směrem k vajíčku a dojde tak ke spojení. U Fertilily kalíšku je navíc klinicky prokázáno, že zvyšuje šance na početí až o 48 %. Vyzkoušejte ho i vy: https://www.dm.cz/ferti-lily-kalisek-na-podporu-poceti-p8720589524262.html.

Kdo maže, ten jede
 

Věděli jste, že lubrikační gely mají své využití i v léčbě neplodnosti? Kromě zvlhčení při pohlavním aktu zajišťují i příznivé vaginální prostředí s neutrálním pH, které je šetrné ke spermiím. Ty při kontaktu s gelem přežívají déle než 24 hodin, což zvyšuje šance na přirozené početí. Zkuste Fertilily gel, který je k dostání zde: https://www.dm.cz/ferti-lily-gel-na-podporu-poceti-p8720589524279.html.

Inspirace na další pomůcky

https://ouraring.com/blog/innovative-fertility-research/

https://ovularing.com/en/

https://kegg.tech/

Leave a Reply